Aj v tomto roku  sme v KC Samaria organizovali letný denný tábor pre deti od 7 do 12 rokov.

Tábor prebiehal od 23.7. – 27.7.2018. Keďže nám počasie prialo, tak sme tri dni využili na výlety do okolitých miest. Deti spoznávali históriu a kultúrne pamiatky Trnavy, Piešťan a Trenčína.

V Trnave sme navštívili Trnavskú arcidiecéznu charitu. Sprevádzali nás milí pracovníci, ktorí nás stručne oboznámili s jej činnosťou a poslaním. V tvorivej dielni si deti vyskúšali svoju kreativitu a zručnosť. Ako sú na tom s fyzickou kondíciou, si preverili na lanovom centre v Trnave. Tu v plnej miere ukázali deti svoju odvahu a zdatnosť popasovať sa z prekážkami. Odniesli si so sebou veľa veselých zážitkov.

V Piešťanoch sme sa všetci tešili na plavbu loďou po jazere Sĺňava. Spoznávali sme krásy prírody v okolí tohto kúpeľného mestečka.

Najsilnejšie zážitky nás čakali v Trenčíne na hrade. Po prehliadke hradu sa deti  mohli aktívne zapojiť do malej hry o uhorskom šľachticovi  menom Matúš Čák Trenčiansky, prezývanom aj ako pán Váhu a Tatier.

V prírodnom prostredí Trenčianskeho hradu predvádzali sokoliari Aquila Bojnice nezabudnuteľné vystúpenie s dravými vtákmi. Tieto majestátne a ušľachtilé dravce zanechali v deťoch hlboké zážitky.  

Na tábore deti zvládli nielen prekonať množstvo veľkých výziev ale ukázali, že majú statočné a milujúce srdce.